Spotkanie dzieci z Kicią KociąDzieci z grupy „Wróbelki” bardzo lubią książeczki, które rozwijają ich wrodzoną ciekawość.

Posiadają naturalną potrzebę zdobywania wiedzy. Chętnie słuchają bajki i opowiadania, oglądają ulubione książeczki. Ważne jest, żeby od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do czytania. Dobrą okazją do tego był obchodzony w grupie Dzień Książki dla dzieci, który przybliżył dzieciom świat książek. Czas z książką uczy myślenia, rozwija wyobraźnię, buduje relacje społeczne.

 

W księgarni „Puszczyk” odbyło się spotkanie dzieci z Kicią Kocią.

Dzieci poznały serię "Kicia Kocia" - książeczki z historiami o małej kotce, skierowane do najmłodszych Czytelników .Chętnie wysłuchały opowiadań o mądrej kotce, która uczyła zasad i właściwego postępowania w codziennym życiu. Wspólnie rozwiązywały zagadki oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie z Kicią Kocią. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w księgarni, ale na pewno nie ostatnia. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci z zaciekawieniem i zaangażowaniem oglądają książeczki dla dzieci. Opowiadają sobie nawzajem różne historie. Wymieniają się książeczkami i wrażeniami. Z zaciekawieniem słuchają opowieści o Kici Koci. Odpowiadają na zadane pytania, rozwiązują zagadki. Wspólnie pozują do pamiątkowego zdjęcia.