Dzieci przed wejściem do szkoły.Koniec roku szkolnego już za pasem. Dla większości dzieci z grupy Sówek czas w przedszkolu zbliża się ku końcowi.

W ramach projektu „Moje dziecko idzie do szkoły”, którego celem jest ułatwienie dzieciom rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, przyszli uczniowie wzięli udział w zajęciach otwartych szkoły. We wtorek, 09.05.2023r. , dzięki uprzejmości pani Oksany Nazaruk i uczniów klasy IIIA Sówki mogły zobaczyć jak wygląda budynek szkoły i jej pomieszczenia. Siedziały w prawdziwych ławkach, czytały i liczyły. Ogromne wrażenie na dzieciach i ich opiekunach wywarła troska trzecioklasistów o młodszych kolegów i koleżanki. Chłopcy i dziewczęta pokazali dzieciom, co uczeń powinien mieć w plecaku i piórniku. Jeden z chłopców przeprowadził na sali gimnastycznej krótką rozgrzewkę. W parach uczniowie oprowadzili sześciolatki po całej szkole. Odwiedziliśmy szatnię, sklepik, stołówkę, salę gimnastyczną. Panie bibliotekarki, wykorzystując zagadki, sprawdziły wiedzę dzieci na temat znanych bajek. Na pamiątkę wizyty w szkole Sówki otrzymały zakładki do książek. W ramach podziękowań za wspólnie spędzony czas i zwiedzanie szkoły przedszkolaki wręczyły pani Oksanie i dzieciom z IIIA własnoręcznie wykonaną laurkę i lizaki.

 

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek

W galerii poniżej widzimy dzieci pozujące przed budynkiem szkoły. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą w ławkach. Na stolikach leżą pomoce matematyczne, na ekranie wyświetlone są wyrazy do sylabizowania. Chłopiec pokazuje zawartość tornistra, dziewczynka pokazuje piórnik. Dzieci siedzą przy stolikach w bibliotece.