Przedszkolaki w bibliotece siedza na dywanieW czwartek 11 maja Wróbelki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce.

Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom kolorowe książki z działu dziecięcego.

 

Opracowała Agnieszka Rola

 

W galerii poniżej widzimy zdjęcia, które przedstawiają wizytę przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce. Dzieci siedzą na kolorowych krążkach i słuchają bajki czytanej przez Panią bibliotekarkę. Później poznają bibliotekę, oglądają książki, a na sam koniec w nagrodę otrzymują kolorowe naklejki.