Na niebiesko dla autyzmu. Zabawy w grupie Jaskółek i Skowronków.Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, a dzieci i dorośli ze spektrum są obecni w naszym otoczeniu. Prawie każdy z nas, ma coraz częstszą okazję, aby ich poznać.

 

Na zajęciach w przedszkolu, prowadzonych między innymi przez przedszkolnego pedagoga specjalnego panią Iwonę przybliżyliśmy dzieciom świat osób autystycznych i zaburzenia ze spektrum autyzmu, tak, by każdy mógł zrozumieć i lepiej je poznać.

Celem zajęć było pokazanie, że inny nie znaczy gorszy, a każdy z nas jest wyjątkowy i ważny.

Przygotowały: Elżbieta Omelianiuk, Iwona Kuryś, Elżbieta Prokopiuk

Na zdjęciach widzimy dzieci z dwóch grup siedzące na podłodze i biorące udział w zabawach sensorycznych, dotykowych, oddechowych, tanecznych i ruchowych z sigumą i balonami. Przedszkolaki oglądają prezentację multimedialną o autyzmie. Dzieci z grupy Skowronki kolorują na niebiesko symbole autyzmu, a dzieci z grupy Jaskółek kolorują symbole autyzmu kredą na przedszkolnym chodniku.