Powitanie Wiosny w przedszkolu.We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystość rozpoczęła się od wiosennego pokazu mody przygotowanego przez najmłodszą grupę Wróbelki. Do pokazu mody dołączyło również kilkoro dzieci z innych grup. Przedszkolaki miały okazję do zaprezentowania niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju wiosennych strojów. Niepowtarzalne kreacje zostały wykonane przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Po pokazie mody czas na występy. Każda z grup ubrana na zielono zaprezentowała wiosenny wierszyk i wiosenną piosenkę. Oczywiście wielkie brawa wszystkim dzieciom i Paniom. Tego dnia również obchodziliśmy imieniny grup. Co roku obchodzimy imieniny naszych cudownych ptaszków. Jak wszyscy wiemy, nasze grupy noszą nazwy: Wróbelki, Sikorki, Jaskółki, Skowronki, Sówki. Tego dnia słuchaliśmy odgłosów ptaków, ciekawostek i zagadek związanych właśnie z naszymi ptakami. Odbył się również mini quiz, który miał za zadanie sprawdzić wiedzę dzieci dotyczącą ptaków. Na sam koniec wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Przedszkola „Kochajmy ptaki”. Mamy nadzieję, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 

Opracowała Agnieszka Rola, Aneta Jurczuk

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają występ dzieci z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwsze zdjęcia przedstawiają pokaz mody. Dzieci chodzą po czerwonym dywanie i prezentują swoje wiosenne kreacje. Na następnych zdjęciach widzimy dzieci stojące w półkolu i występujące na tle napisu Witaj Wiosno – Imieniny grup.