Dzieci pozują do zdjecia5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty. Wróbelki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe.

Zwrócono także uwagę dzieci na etapy mycia zębów oraz na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Po zajęciach wybraliśmy się do gabinetu stomatologicznego aby zobaczyć jak wygląda praca Pani dentystki.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

W galerii widzimy dzieci siedzące w kole na dywanie. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci oglądające kolorowe obrazki związane z higieną jamy ustnej. Następne zdjęcia pokazują jak dzieci przeliczają zęby wykonane z gipsu oraz oglądają plastikową buzię. Na kolejnych zdjęciach dzieci wykonują pracę plastyczną, a potem wszyscy pozują do grupowego zdjęcia. Ostatnie zdjęcia przedstawiają wizytę dzieci w gabinecie stomatologicznym.