Dziewczynka i chłopiec na dywanie w przedszkolnej sali.Dnia 24 lutego grupę Sówki odwiedziły dwie panie, które są technikami dentystycznymi - Pani Ania i Pani Halina.

Powiedziały dzieciom czym na co dzień się zajmują. Opowiedziały o zębach i ich pielęgnacji, dlaczego należy dbać o zęby i odwiedzać stomatologów. Zwróciły uwagę na podział zębów u człowieka- mówiły o zębach mlecznych i stałych. Opowiedziały o aparatach i nakładkach dentystycznych. Każdemu dziecku przygotowały odlewy zęba z gipsu- zadaniem dzieci było nazwać, co to za rodzaj zęba.

 

Opis niewidomym

W galerii widzimy przedszkolaki siedzące na dywanie. Panie, które są technikami dentystycznymi pokazują dzieciom odlew ceramiczny szczęki. Zaprezentowały jak należy dbać o właściwą pielęgnację zębów. Każde dziecko dostało od pań odlew z gipsu zęba.