Dzieci siedzące przy stole.Dnia 2 lutego obchodzimy dzień naleśnika. Któż z nas nie lubi naleśników?

Można je jeść na śniadanie, obiad i kolację. Dzieciom smakują z powidłami, dżemem, cukrem pudrem, czekoladą, serem, miodem i owocami. Wróbelki poznały dziś przepis na pyszne naleśniki. Każdy przedszkolak mógł zrobić sobie naleśnika ze swoimi ulubionymi dodatkami. Nie obyło się również bez degustacji. Wszyscy uznali, że naleśniki są super i bardzo smaczne. Na koniec zajęć odbyły się zabawy ruchowe.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Fotografie poniżej przedstawiają dzieci siedzące w kole. W tle widać tablice a na niej są umieszczone informacje dotyczące dnia naleśnika. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach. Na stołach są produkty i sprzęt potrzebny do zrobienia naleśników. Następne zdjęcia pokazują jak dzieci same smarują naleśniki ze swoimi ulubionymi dodatkami. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się z zabawy ruchowe: zawijanie w koc, chodzenie z patelnią przed siebie, zabawa z papierowym naleśnikiem na głowie.