Przedszkolaki z wizytą w Domu Miłosierdzia „Samarytanin”.Grupa kolędnicza „Kolebka” wraz z innymi dziećmi reprezentującymi nasze przedszkole wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Razem na Święta”.

Dzieci wystąpiły w Domu Miłosierdzia „Samarytanin” przedstawiając swój montaż słowno- muzyczny. Poczęstowały również podopiecznych słodkimi wypiekami. Przedszkolaki swoją obecnością wniosły wiele wzruszeń i zadowolenia w serca starszych, samotnych osób. Celem przedsięwzięcia była zarówno pomoc innym, jak i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach tej akcji dzieci z Przedszkola nr 1 w Hajnówce samodzielne przygotowywały pierniczki i obdarowały nimi najbliższych oraz osoby potrzebujące z najbliżej okolicy. Wykonały ozdoby oraz kartki świąteczne, torby prezentowe dla osób z rodziny, przyjaciół. Brały udział w zbiórce zabawek dla chorych dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom dzieci zawsze będą nieść pomoc bliźniemu. Serdeczne podziękowania Dyrektorowi i pracownikom „Samarytanina” za umożliwienie występu oraz wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji!

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Elżbieta Omelianiuk

Na zdjęciach dzieci z Przedszkola nr 1 w Hajnówce ubrane tradycyjne stroje ludowe występują w Domu Milosierdzia „Samarytanin” przedstawiając montaż słowno - muzyczny. Trzymają gwiazdę kolędniczą. Częstują również podopiecznych Domu Miłosierdzia słodkimi babeczkami. Przedszkolaki są radosne i uśmiechnięte, natomiast osoby starsze zasłuchane i wzruszone.