Nagrodzona praca plastyczna Filipa.25 lutego w Przedszkolu nr 1 miało miejsce rozstrzygnięcie czwartej edycji konkursu plastyczno – literakiego skierowanego do dzieci z hajnowskich przedszkoli i ich rodziców.

Głównym zamierzeniem konkursu było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu z rodziną oraz rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych dzieci.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na temat „Hu, hu, ha... Zima nie jest zła – aktywnie spędzam czas z rodziną” oraz stworzyć wiersz nawiązujący do tematu.

W konkursie wzięło udział siedem placówek: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika, Przedszkole Nr 5, Niepubliczne Przedszkole „Leśna Kraina”, Niepubliczne Przedszkole św. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce oraz Punkt Przedszkolny „Kraina Radosnych Maluchów” w Dubinach.

Łącznie do organizatorów wpłynęło 32 prace. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

• W kategorii 3-latki:

- 1 miejsce – Hanna Rybaczuk - Punkt Przedszkolny „Kraina Radosnych Maluchów” w Dubinach

- 2 miejsce – Zofia Gaszczyńska – Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

- 3 miejsce – Adrianna Korolko – Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

• W kategorii 4-latki:

- 1 miejsce – Filip Pietruczuk – Punkt Przedszkolny „Kraina Radosnych Maluchów” w Dubinach

- 2 miejsce – Zofia Kondratiuk – Niepubliczne Przedszkole św. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce

- 3 miejsce – Hanna Belter – Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

• W kategorii 5-latki:

- 1 miejsce – Lidia Skiepko – Przedszkole Nr 1 w Hajnówce

- 2 miejsce – Alina Gacuta – Przedszkole Nr 5 w Hajnówce

- 3 miejsce – Karolina Dunda - Punkt Przedszkolny „Kraina Radosnych Maluchów” w Dubinach

• W kategorii 6-latki:

- 1 miejsce – Natalia Walesiuk – Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

- 2 miejsce – Natalia Nowik – Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce

- 3 miejsce – Rafał Kostecki – Niepubliczne Przedszkole „Leśna Kraina” w Hajnówce

Serdecznie gratujemy uczestnikom i dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Przygotowały: Elżbieta Omelianiuk, Monika Stepaniuk, Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające prace plastyczne oraz wiersze uczestników konkursu.