Grupa dzieci z Mikołajem6 grudnia 2021 roku nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wróbelki bardzo gorąco przywitały tak długo wyczekiwanego gościa. Była zabawa, ogromne emocje i....prezenty.

 

 Przygotowując się na wizytę Mikołaja, dzieci poznały historię świętego, kim był, dlaczego postanowił pomagać ludziom i jak wyglądała jego pomoc wiele, wiele lat temu. Następnie przedszkolaki bawiły się do opowieści ruchowej z wykorzystaniem kolorowych wstążek „Wstążki do prezentów”. Aby ostudzić emocje przed wizytą gościa z Laponii dzieci wykonały sobie nawzajem masażyk relaksacyjny „Wymarzony prezent”. Wspólnymi siłami ułożyliśmy również świąteczne sudoku. W kolejnej zabawie dzieci ćwiczyły swoją spostrzegawczość, próbując odgadnąć, jakie prezenty kryją się w worku Mikołaja. Podczas zabawy „Dzyń, dzyń dzwoneczku” dziewczynki i chłopcy w pełnym skupieniu podawały sobie dzwoneczek w taki sposób aby nie zadzwonił. Na wspólnej zabawie czas upływał wszystkim bardzo szybko. Nagle rozbawione przedszkolaki usłyszały pukanie a w drzwiach stanął Święty Mikołaj. Piosenką „Mikołaju Święty” i rymowanką „Mikołaju czekamy” maluchy przywitały gościa. Były wspólne rozmowy, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj obiecał milusińskim , że powtórnie odwiedzi grzeczne dzieci 24 grudnia i 6 stycznia.

Dziękujemy Święty Mikołaju!!!

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające Mikołajki w grupie Wróbelki. Dzieci siedzą w kole, grają na janczarach, słuchają opowieści nauczycielki. Na innych słuchają Mikołaja siedzącego w fotelu. Dzieci pozują do zdjęcia z Mikołajem i przy choince.