Grupka przedszkolaków przed, którymi leżą spakowane w pudełka pierniczki. Święta tuż tuż, więc w naszej grupie nadszedł czas na pieczenie świątecznych pierniczków.

Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy.
Z przygotowanego przez panie ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Dzieci przekazały pierniczki dla pracowników straży granicznej z Dubicz Cerkiewnych, włączając się w akcję „Murem za Polskim Mundurem”.

 

p. Monika

 

Zdjęcia przestawiają grupę dzieci, którym nauczyciel pokazuje składniki do przygotowania pierników - mąka, jajka, masło, mleko, miód. Dzieci trzymają w ręku po kawałku ciasta, ich zadaniem jest rozgniatać je, wałkować i wykrajać foremkami. Wśród wykrojonych pierniczków są: choinki, renifer, serca, konik na biegunach. Dzieci zapakowały pierniczki w pudełka by przekazać je pracownikom straży granicznej, włączając się w akcje „Murem za Polskim Mundurem”.