Na zdjęciu dzieci siedzą wokół stołu. Na stole jest dużo kolorowych produktów do wykonania kanapek.Dnia 17 listopada dzieci z grupy Sówek podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem "Robimy zdrowe kanapki".

Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser, jaja oraz warzywa, wszystkie produkty które dzieci z chęcią jedzą w domu. Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, układały dowolnie przez siebie wybrane składniki. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!

 

Monika Stepaniuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące wokół stołu. Każdy ma swój talerzyk i nóż. Na środku stołu są przygotowane różne produkty do kanapek, od pieczywa, po sery, wędliny, jajka oraz dużo kolorowych warzyw. Dzieci wykonują własne kanapki. Tworzą różne ludziki, uśmiechy i zjadają ze smakiem kanapki.