Dzieci ubrane w jesienne kolory stoją w szeregu. Pod nogami leżą rozsypane liście, nad głowami wiszą kolorowe balony. Jesień w tym roku zawitała dosyć wcześnie i wszystko wskazuje na to, że rozgościła się u nas na dobre. Stąd też Sikorki postanowiły ją przywitać.

 

29 września w naszej grupie odbyły się zajęcia przyrodniczo – edukacyjne o jesieni. Dzieci zapoznały się z nazwą nowej pory roku oraz darami jakie przynosi. Wymieniały dary z sadu, ogrodu, lasu i parku, nazywały je i klasyfikowały. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o jesieni, śpiewały i tańczyły. Z liści ułożyły jesienny dywan, a z kasztanów napis JESIEŃ. Sikorki wykleiły liśćmi portret Pani Jesieni, a następnie go pokolorowały.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Na zdjęciach w galerii poniżej dzieci siedzą na kolorowym dywanie i słuchają nauczycielki, która rozsypuje z kosza kolorowe liście. Dzieci oglądają warzywa, owoce, kasztany, orzechy, wyjmują z koszów, klasyfikują i odkładają na właściwą planszę. Przedszkolaki układają kolorowy dywan z liści oraz napis Jesień z kasztanów i orzechów włoskich. Dziewczynki kolorują portret Jesieni na arkuszu szarego papieru. Wszystkie dzieci siedząc w kole prezentują wykonany portret.