Zdjęcie przedstawia uśmiechnięte dziewczynki siedzące przy stoliku przed którymi leżą szaszłyki z jesiennych owoców ( jabłka, gruszki, śliwki).Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne.

Dlatego po wspólnych owocowych zagadkach oraz zabawach przy piosenkach dzieci wykonały smaczny deser – owocowe szaszłyki. Przedszkolaki samodzielnie kroiły różne owoce i nakładały na patyczki tworząc szaszłyki. Efekty w postaci zdrowych , kolorowych i smacznych szaszłyków napawały je prawdziwą dumą.

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sówki, które stoją przy stołach i kroją owoce na kawałki. Następnie nakłuwają je na drewniany patyczek według własnego pomysły. Jedzą swoje przygotowane dania ze smakiem.