Przedszkolaki siedzą na podłodze w półkolu, pośrodku leży mata do kodowania.17 września Sikorki świętowały Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i wiary we własne możliwości i umiejętności.

Dzieci poznały nowe zabawy, zdobyły kolejne umiejętności oraz integrowały się. Nie zabrakło kropkowych rymowanek, zabaw matematycznych z kostką do gry i zabaw ruchowych. Najbardziej jednak podobała się przedszkolakom praca z matą do kodowania i kubeczkami. Dzieci chętnie rozpoznawały kolory i dopasowywały kubeczki. Wykazały się dużym skupieniem i dokładnością podczas umieszczania kubeczków na kolorowych kropkach. Sikorki odnajdowały na swojej sali przedmioty w kropki, a następnie wszystkie schowały się pod kropkowym parasolem.

 

To był wesoły i ciekawy dzień.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których dzieci siedzą na podłodze w kole i kolejno trzymają różową kropkę. Dzieci stoją na kolorowych krążkach i podnoszą kciuki do góry, towarzyszy im uśmiech. Dzieci kolejno rzucają kostką do gry, przeliczają liczbę kropek i podają wynik. Na kolejnych zdjęciach przedszkolaki ustawiają kolorowe kubeczki na kolorowej macie z kropkami. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci pod parasolem w kropki.