Grupa Sikorki podczas zabaw z okazji Dnia Przedszkolaka.20 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku nasze przedszkolaki również obchodziły swoje święto. Nasza placówka wzięła udział w wydarzeniu: Dzień Przedszkolaka to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką. Organizatorem tego wydarzenia było Przedszkole Nr 2 w Gryfinie a patronat nad przedsięwzięciem objęło Wydawnictwo Bliżej Przedszkola. Dzieci miały za zadanie nauczyć się, a następnie zaśpiewać i zatańczyć do piosenki „Życie przedszkolaka”. Wszystkie grupy spisały się świetnie, a przedszkole otrzymało dyplom uczestnictwa w wydarzeniu.

Tego dnia wszystkie grupy w naszym przedszkolu obchodziły swoje imieniny, a dzieci zapoznały się z nowymi nazwami grup. Przedszkolaki poznały zwyczaje ptaków: Wróbelków, Sikorek, Jaskółek, Skowronków i Sówek i odśpiewały nasz przedszkolny hymn: Kochajmy Ptaki.

Dzień umiliły dzieciom różne atrakcje i drobne upominki.

Wszystkiego najlepszego kochane przedszkolaki!

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedszkolaków z poszczególnych grup. Dzieci tańczą, śpiewają piosenki, bawią się podczas zabaw ruchowych. Wszystkie dzieci w zależności od nazwy grupy mają na głowach opaski lub medale z sylwetami wybranych ptaków. Przedszkolaki pozują na zdjęciach grupowych. Dzieci z grupy Sikorek pozują parami, każde dziecko w okularach przeciwsłonecznych.