Zabawy z piłką w ogrodzie przedszkolnym.Dzieci z naszego przedszkola dołączyły w maju 2023r. do corocznego, globalnego wydarzenia „MOVE Week 2023 w Polsce”, mającego na celu promocję korzyści wynikających z regularnej aktywności fizycznej.

W naszej placówce chcemy promować zdrowy styl życia i wyrabiać dobre nawyki, pokazywać, że aktywność fizyczna jest fajna, jednoczyć oraz budować społeczność przedszkolną.

 

MOVE Week to integralna część kampanii Now We MOVE realizowanej przez International Sport and Culture Association. Projekt obchodzony jest w całej Europie i od swojej pierwszej edycji zgromadził już ponad 4 miliony uczestników, stając się tym samym jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie, promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej.

Od poniedziałku 22 maja dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły Move Week. We wszystkich grupach odbywały się poranne zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne, ćwiczenia w ogrodzie przedszkolnym, konkurencje sportowe, gry zespołowe. W piątek 26 maja najstarsze dzieci uczestniczyły na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce i kibicowały w zawodach sportowo-pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu hajnowskiego.

W galerii znajdują się zdjęcia na których dzieci z poszczególnych grup biorą udział w zajęciach sportowych. Rzucają piłkami, ćwiczą z szarfami i woreczkami gimnastycznymi. Skaczą na skakance, kręcą hula – hop. Na kolejnych zdjęciach dzieci znajdują się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Oglądają stoisko straży pożarnej, pozują do zdjęcia przy wozie strażackim. Przedszkolaki siedzą na trybunach, oglądają zawody sportowe.