dekoracja okazjonalnaDnia 3 czerwca w grupie Wróbelków w Przedszkolu nr 1 w Hajnówce odbyły się niezwykle ważne wydarzenia - Dzień Mamy i Taty oraz pasowanie na przedszkolaka.

W ten sposób, kolejne pokolenie dzieci dołączyło do grona wychowanków naszego przedszkola. Przedszkolaki w czasie uroczystego występu zaprezentowały, przed rodzicami, swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wyczekiwane przez uczestników pasowanie. Każdy Wróbelek pragnął zostać dotknięty olbrzymią kredką na znak przyjęcia pasowania na przedszkolaka. Dzieci ślubowały słowa Przysięgi Przedszkolaka, a w dalszej kolejności dumnie przyjęły pasowanie od Pani Dyrektor – Joanny Ruszuk. Na pamiątkę tego wydarzenia każde z dzieci otrzymało dyplomy oraz książeczki wraz upominkami. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Furorę wśród smakołyków zrobił piękny tort, przygotowany przez mamę jednego z naszych wychowanków. Szczęśliwe dzieci oraz dumni ze swoich pociech rodzice delektowali się ciastem celebrując wspólnie te wyjątkowo podniosłe chwile.

 

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach umieszczonych niżej widać dekorację tła, przed którym występowały dzieci. Dzieci ustawione są w półokręgu, zwrócone twarzą do publiczności. Kolejne fotografie przedstawiają dzieci podczas występu. Obszerną cześć zdjęć stanowią fotografie dokumentujące pasowanie każdego dziecka przez panią dyrektor przedszkola. Pani dyrektor, dużą kredką dotyka ramię każdego dziecka na znak pasowania na przedszkolaka. Dzieci otrzymują dyplom oraz książkę. Końcowe zdjęcia pokazują słodki poczęstunek po zakończeniu urosłości. Na części z nich, widać przygotowany przez rodzica tort udekorowany lizakami oraz fontanną z sztucznego ognia. Ostatnie zdjęcia przedstawiają pamiątkowe zdjęcia dzieci z wychowawczyniami, panią dyrektor oraz rodzicami.