„Teatrzyk Ostatnie drzewo”We wtorek, 19 kwietnia, po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru CoNieco.

„Ostatnie drzewo” to bajka ekologiczna. Jest to opowieść o mieszkańcach niewielkiej wsi, żyjących w symbiozie z otaczającym lasem i zwierzętami. Sielskie życie ludności przerywa chciwy kupiec, który mami prostych ludzi złotem. Chęć szybkiego wzbogacenia się sprawia, że ludzie wycinają wszystkie pobliskie drzewa. Bardzo szybko zaczynają tego żałować.

 

Podczas oglądania przedstawienie dzieci otrzymały bardzo ważny przekaz. Przekonały się, że żadne pieniądze nie zastąpią nam bliskości z naturą. Las jest bardzo łatwo wyciąć, ale na nowe drzewa trzeba czekać całymi latami.

W galerii poniżej widzimy dzieci siedzące w kilku rzędach na ławkach i na podłodze. Scena to dekoracja zrobiona z zielonego materiału imitującego drzewa i las. Aktorzy, kobieta i mężczyzna, grają przepięknie wykonanymi drewnianymi kukiełkami.

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek