Dzień Ziemi w grupie JaskółkiPrzyroda to wspólne dobro wszystkich ludzi, dlatego należy dbać o nią w sposób szczególny. Każdy człowiek powinien mieć świadomość tego, że jest odpowiedzialny za aktualny i przyszły stan środowiska.

 

Dzieci z naszego przedszkola mają wiele okazji do kształtowania wrażliwości ekologicznej. Zaznajamiają się ze światem roślin i zwierząt, uczą się dobrych nawyków, szacunku do przyrody. W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji w grupie Jaskółki odbyły się zajęcia, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych. Zajęcia te przeprowadziła gościnnie pani pedagog Małgorzata Skiepko z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce.

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki rozpoznają rodzaje odpadów i odkładają je na odpowiednie miejsce. Na ostatnich fotografiach dzieci siedzą przy stole, projektują ekologiczną torbę na zakupy.