Grupa dzieci ze słomianą kukłą.

Dzieci tego dnia przyszły ubrane w zielonych barwach, które są oznaką wiosny. Tego dnia przedszkolaki wzięły udział w uroczystości Powitania Wiosny w grupie Sikorek.

Tam dzieci wystąpiły z wierszami i piosenkami. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkola „Kochajmy ptaki”.

 

Tego dnia dzieci pracowały w dwóch zespołach – 5latki i 6latki.

Zapoznały zwyczaj żegnania zimy Marzanną. Wykonały dwie kukły, a następnie poszły wszystkie razem wyrzucić zrobione przez zespoły marzanny do dużego wiadra- kosza na śmieci. Tak dzieci pożegnały zimę.Galeria poniżej przedstawia obchody Dnia Wiosny w grupie Sówki. Dzieci siedzą w kole w przedszkolnej sali, przed nimi na podłodze leży słoma, z której następnie przedszkolaki wykonują Marzannę. Kolejne zdjęcia przedstawiają występ uczestników przeglądu „Piktogramy2022” oraz zdjęcia grupowe. Na ostatnich zdjęciach dzieci idą wyrzucić Marzannę.