Przy stolikach siedzą dzieci i wykonują ozdoby świąteczneUbieranie choinki, na to wydarzenie dzieci z grupy Wróbelków oczekiwały z niecierpliwością.

Choinkę otrzymaliśmy w prezencie od Rodziców, jednego z naszych Wróbelków. Wniesione do sali drzewko od razu wzbudziło w dzieciach chęć jego ozdobienia. Cała grupa z wielkim zaangażowaniem zabrała się za wykonanie różnorodnych ozdób. Po niedługim czasie, gwiazdki, choineczki, śnieżynki, kolorowe bombki i łańcuchy ozdobiły świąteczne drzewko. Dzieci dały upust swojej fantazji w malowaniu gwiazdek i choinek wykonanych z masy plastycznej. Uzupełnieniem artystycznych działań przedszkolaków były ozdoby z papieru: bombki oraz bombki z sopelkiem. Zwłaszcza te ostatnie wymagały od Wróbelków sporej precyzji i skupienia. Dzieci musiały najpierw porwać na małe kawałeczki folię aluminiową, a następnie uważnie przykleić ją w wyznaczonym miejscu. Pracy było dużo, ale radości z wykonywania dekoracji i ubierania choinki jeszcze więcej.

 

Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące przy stolikach. Na stoliku stoi paleta z farbami. Przed dziećmi leżą śnieżynki, gwiazdki i choinki z masy plastycznej. Dzieci je malują. Na kolejnych zdjęciach dzieci wykonują bombki, przyklejając w ich środek kawałki folii aluminiowej. Kolejne przedstawiają dzieci ubierające choinkę. Ostatnie zdjęcie przedstawia ubraną choinkę.