Cztery kolorowe domki wykonane z kredek.W poniedziałek 22 listopada w grupie Sówek obchodziliśmy Dzień Kredki.

Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. W grupach robiły wspólne prace konstrukcyjne.
Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno – ruchowych.

 

Monika Stepaniuk

Zdjęcia poniżej przedstawiają dzieci trzymające w ręku kolorowe kredki. Dzieci mają za zadanie ułożyć różnych obrazów ze swoich kredek. Reprezentacji grup wykonują zadania na czas: temperują kredki, mieszają kolory. Dzieci tańczą przy piosence „Kolorowe kredki”.