grupa dzieciGrupa Wróbelków bardzo kolorowo obchodziła Dzień Kredki. Z tej okazji w naszym zespole odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki utrwalały nazwy kolorów kredek.

Tworzyły zbiory ilustracji według kryterium kolorów. Dzieci, w trakcie tego zadania, wykazywały się niezwykłą znajomością nazw innych przedmiotów w podanym kolorze. Pomysłów nie było końca. Wszyscy bawiliśmy się do piosenki „Cztery kolory”. Wróbelki bardzo chętnie porównywały długość i grubość kredek. Układały je od najniższej do najwyższej oraz od najchudszej do najgrubszej. W tym dniu nie zabrakło również zabaw ruchowych z motywem kredek. Przedszkolaki próbowały swoich sił w chodzeniu, noga za nogą, po papierowych kredkach przyklejonych do podłogi. Przeskakiwały obunóż przez kredki raz z prawej, raz z lewej strony, a także dobierały się w grupy według koloru wylosowanej kredki. Wygrywała ta grupa, która połączyła się pierwsza. Obchody Dnia Kredki zakończyliśmy kolorując kredkami „kredkowe” kolorowanki.

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na pierwszym zdjęciu widać dzieci w stożkowych czapeczkach przypominających kredki. Dzieci, na szyjach mają zawieszki z emblematami kredek w różnych kolorach. W tle widać papierową dekorację stworzoną z kredek i napisu przyczepionego do zawieszonego materiału. Na kolejnych zdjęciach dzieci siedzą na podłodze, w kole. Przed nimi leżą kartki oraz wycięte z papieru kredki w czterech kolorach. Dzieci dobierają kolory kartek do kredek. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci, jak dopasowują ilustracje różnych przedmiotów do odpowiednich kolorów. Na następnych fotografiach dzieci stoją i wykonują ruchy do piosenki. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci układające kredki od najwyższej do najniższej oraz od najgrubszej do najchudszej. Pozostałe zdjęcia ukazują zajęcia ruchowe dzieci. Dzieci chodzą po długich kredkach przyklejonych do podłogi oraz przeskakują przez nie obunóż. Na ostatnich zdjęciach dzieci siedzą przy stoliku i kolorują kolorowankę.