Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

 

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa są często łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Nasze przedszkole włączyło się w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF i uczyniliśmy to 19 listopada.

Do akcji przystąpiła cała placówka, a obchody odbyły się równolegle we wszystkich grupach. Tego dnia w przedszkolu królował kolor niebieski zarówno w przedszkolnych salach jak też w ubiorze przedszkolaków i pań. Starszaki obejrzały prezentację o prawach dziecka. W każdej grupie odbyły się zajęcia i zabawy podczas których dzieci poznały i utrwaliły swoje prawa. Szczególną uwagę zwróciliśmy na prawo do posiadania rodziny i życia w niej bez przemocy. Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia była wystawa plakatów pod hasłem ,,Mamy swoje prawa" wykonanych przez dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii.

Zdjęcia ukazują kolejno przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych ubrane w odcienie koloru niebieskiego podczas zabaw i zajęć z okazji Dnia Praw Dziecka. Dzieci losują i układają ilustracje, bawią się balonami, wykonują prace plastyczne o prawach dzieci z przewodnim motywem niebieskim, układają na podłodze napis UNICEF, uczestniczą w zabawach ruchowych oraz wspólnie pozują do grupowych zdjęć. W tle widoczny jest napis Unicef i Wielka sprawa - mamy swoje prawa. Ostatnie zdjęcia ukazują wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci w poszczególnych grupach.