Dzień Jeża w grupie SikorekDzień Jeża to świetna okazja aby uświadomić dzieciom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak należy im pomagać.

15 listopada Sikorki podczas zabaw i w trakcie zajęć dowiedziały się dlaczego jeż to taki ciekawy zwierz. Dzieci wysłuchały opowiadania o jeżu, ułożyły historyjkę obrazkową i poznały zwyczaje tego zwierzęcia. Przedszkolaki rzucały kostką i rozwijały umiejętność przeliczania jeżowych kropek. Dzieci uczestniczyły w jeżowych zabawach ruchowych. Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w jeżowej fotobudce i samodzielnie wykonał jeża z masy solnej i makaronów.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Zdjęcia w galerii poniżej przedstawiają dzieci ubrane w kolory jesienne: pomarańczowy, żółty, brązowy. Dzieci siedzą na dywanie i słuchają opowiadania, następnie układają historyjkę obrazkową. Przedszkolaki uczestniczą w zabawach ruchowych i naśladowczych, rzucają kostką i przeliczają kropki na sylwetach jeży. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci w fotobudce jeża. Ostatnie zdjęcie prezentuje jeże z masy solnej wykonane przez dzieci.