Dzień Kundelka w grupie Sikorek25 października Sikorki obchodziły Dzień Kundelka.

Podczas zajęć i zabawy dzieci dowiedziały się jak dbać o psy i jak należy się nimi opiekować i bawić się z nimi. Rozmawialiśmy o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki poszerzyły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków. Dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, bawiły się przy piosenkach o pieskach, chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Sikorki wykonały pracę plastyczną i pokolorowały pieska.

 

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia na których dzieci przekazują sobie pluszowego psa. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci podczas zabawy zręcznościowej polegającej na karmieniu sylwety psa. Dzieci ubrane w kolorowe szarfy uczestniczą w zabawie ruchowej. Przedszkolaki siedzą na podłodze i pozują do zdjęcia grupowego.