Dzieci z Przedszkola Nr1 na Wystawie Grzybów Puszczy Białowieskiej.W piątek 17 września dzieci z naszego przedszkola (Sikorki, Jaskółki, Skowronki i Sówki) wybrały się do Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej w Hajnówce na Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej.

 

Towarzyszące wystawie zajęcia edukacyjne były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o grzybach występujących w naszych lasach, poznania wielu interesujących ciekawostek na ich temat. Dzieci obejrzały popularne grzyby jadalne oraz ich trujące sobowtóry. Inne miały ciekawe kształty i rozmiary, jeszcze inne barwne kolory: fioletowe, błękitne, zielone, czarne. Na wystawie można było również zobaczyć i powąchać grzyby o zaskakujących zapachach, jak na przykład ciasta drożdżowego, przyprawy maggi, rzodkiewki czy naftaliny. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały grzybowe malowanki, pamiątkowe znaczki oraz lizaki z borowikiem na obrazku.

Aneta Jurczuk

Dzieci z Przedszkola Nr1 na Wystawie Grzybów Puszczy Białowieskiej.W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaków podczas ich wycieczki na Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej. Dzieci stoją przy stołach, na których znajduje się ekspozycja. Słuchają tego co ma im do powiedzenia Pani Leśnik, oglądają grzyby, przypatrują się im przez lupę, wąchają.