Grupowe zdjęcie "Jaskółek" na placu Komendy Straży Pożarnej w Hajnówce. W tle wóz strażacki.14 września dzieci z grupy Jaskółki wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę.

Odwiedziły Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Celem wycieczki było zapoznanie ze specyfiką pracy strażaków, miejscem ich pracy, wozami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. Przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy -112.

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające dzieci podczas wycieczki do Straży Pożarnej. Przedszkolaki siedzą na podłodze, słuchają opowieści strażaka. Oglądają sprzęt do działań przeciwpożarowych. Uczą się udzielania pierwszej pomocy na manekinie. Na innych zdjęciach dzieci oglądają wozy strażackie od zewnątrz oraz od środka.