3628 lutego w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy po raz drugi konkurs recytatorsko – plastyczny dla przedszkolaków z hajnowskich przedszkoli.

Pani Dyrektor Joanna Ruszuk powitała dzieci, nauczycieli oraz zgromadzonych rodziców i życzyła wszystkim miłych wrażeń. W konkursie wzięło udział 8 placówek: Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka, Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika, Przedszkole Nr 5, Przedszkole Niepubliczne Leśna Kraina, Przedszkole Mini Mini, Przedszkole im. Św. Św. Cyryla i Metodego, Red Bus Kids, Przedszkole Nr 1 oraz gościnnie Kraina Radosnych Maluchów z Dubin. Łącznie na scenie wystąpiła 40 dzieci. Przedszkolaki miały za zadanie nauczyć się wiersza o tematyce zimowej oraz wykonać pracę plastyczną ilustrującą wybrany wiersz. Poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Na konkursie nie zabrakło gości. Z zaproszenia w ramach współpracy skorzystały Pani Dyrektor Przedszkola Nr 5 w Hajnówce Pani Małgorzata Saadoon oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce Pani Maria Skwarczyńska. Wszystkim występom bacznie przyglądała się komisja w składzie: Pani Eugenia Trofimiuk- przedszkolny logopeda, Pani Paulina Pawluczuk – przedszkolny intendent oraz Pani Agnieszka Androsiuk – animator czytelnictwa i bibliotekarz i zarazem pomoc nauczyciela. Konkurs upiększył występ dzieci z grupy "Sówek" oraz dzieci z koła regionalnego "Kolebka". Jury po długich i ciężkich obradach przyznało wszystkim upominki oraz dyplomy za udział, a pięciu uczestników nagrodziło wręczając im wyróżnienia. W gronie laureatów znaleźli się:

 

Dominika Dutkowska z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Anna Bartoszuk z Przedszkola Nr 1

Iwo Stolarewski z Krainy Radosnych Maluchów w Dubinach

Lena Michalczuk z Niepublicznego Przedszkola Leśna Kraina

Michał Panasiuk z Przedszkola Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce.

Gratulujemy wszystkich wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów. Pozostałym uczestnikom mówimy: do zobaczenia za rok.

Przygotowały: Elżbieta Omelianiuk, Aneta Jurczuk, Monika Stepaniuk