17Bardzo tęsknimy za wiosną i jej zielenią. Zgodnie z realizowanym w oddziale „Skowronki” programem pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” postanowiliśmy w naszej sali utworzyć „zielony kącik przyrody”.

Dzieci wspólnie przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika, dostarczyły ekologiczne nasiona, cebulki i warzywa. Dzięki temu miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami ekologicznych nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy tych roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielek samodzielnie wysiały nasiona: pietruszki, sałaty, szczypiorku, bazylii, melona, arbuza, cytryny, rumianku posadziły cebulkę, fasolę, pietruszkę oraz kiełki słonecznika i rzodkiewki. Każdego dnia będą podlewać „Eko-zieleniak” i obserwować wzrost roślinek. Kiedy urosną i się zazielenią będą mogły udekorować nimi kanapki i zjeść je ze smakiem! Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się obowiązkowości , odpowiedzialności oraz utrwalają zasady zdrowego ekologicznego odżywiania- spożywania naturalnego źródła witamin.

Mirosława Nikonczuk , Alla Suprun