21Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, którego nieodłącznym elementem są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele dni. W Przedszkolu Nr 1 w Hajnówce przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już w grudniu. Rodzice szykowali swoim pociechom przebrania i stroje karnawałowe.

 

 

18 stycznia 2020r. roku bal karnawałowy „Jedyneczki” po raz pierwszy odbył się w Hajnowskim Domu Kultury na wielkiej sali balowej. Wszyscy pracownicy przedszkola dołożyli wszelkich starań, aby jej wystrój wprowadził dzieci w karnawałowy nastrój. Panie kucharki oraz woźne pracujące w grupach zadbały o kulinarną stronę imprezy, szykując pyszny poczęstunek w postaci stołu szwedzkiego dla wszystkich uczestników balu.

Na balu pojawili się bohaterowie różnych bajek: wróżki, pszczółki, księżniczki, motylki, rycerze, strażacy, piraci, policjanci.... Zabawę prowadził sympatyczny skrzat Bartek z Lublina, który porywał do tańca dzieci i rodziców.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za wspólną zabawę, a pracownikom HDK za pomoc w organizacji balu. Kolejny bal karnawałowy za rok!

Przygotowały: Elżbieta Omelianiuk, Joanna Ruszuk