04W czasach, gdy w trosce o środowisko naturalne zwraca się coraz baczniejszą uwagę na konieczność redukcji jednorazowych toreb foliowych do łask wracają torby wykonane z ekologicznych materiałów, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

W dniu 04.11.2019r. dzieci uczęszczające na zajęcia z dodatkowym językiem białoruskim „Kolebka” wzięły udział w warsztatach kreatywno-edukacyjnych z malowania takich właśnie ekologicznych toreb. Podczas zajęć dzieci samodzielnie zaprojektowały i ozdobiły torby według własnych pomysłów, ulubionych motywów ludowych i kolorowych fantazji przy użyciu specjalnych farb. Poznały znaczenie różnych białoruskich motywów. Wykazały się przy tym dużą pomysłowością i kreatywnością. Torby były niepowtarzalne i oryginalne. Każdy uczestnik warsztatów zabrał tego dnia swoją eko-torbę do domu. Serdeczne podziękowania Fundacji ONI- TO MY.

Mirosława Nikonczuk