06Dnia 7.11.2019r. dzieci z grupy Skowronki w ramach realizowanej tematyki „O zdrowym jedzeniu” wykonywały kolorowe kanapki.

 

Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym i dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci samodzielnie przystąpiły do wykonywania kanapek. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach listki sałaty, masło, pieczywo, wędlina, warzywa. Przedszkolaki ochoczo przystąpiły do pracy: smarowały masłem pieczywo i układały na kromkach wybrane przez nich produkty. Następnie z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie pyszne kanapki. Poprzez takie zajęcia dzieci kształtowały w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbały o higienę podczas spożywania posiłku.

 


Alla Suprun