19na niebiesko #dlakażdegodziecka

 

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Przedszkole Nr 1 wspólnie z UNICEF świętuje ten dzień i pokazuje, że prawa dziecka są ważne dla Naszej placówki.

,,Jesteśmy dziećmi i mamy swoje prawa” – pod takim hasłem odbyła się impreza integracyjna w grupie ,,sówek”. Dzieci podczas zabaw ruchowych, integracyjnych i dydaktycznych poznawały i przypominały prawa, które ich dotyczą nie zapominając oczywiście o obowiązkach, które towarzyszą im na co dzień. Sześciolatki z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentację o Konwencji i prawach w niej zawartych, śpiewały piosenki i wspólnie wykonały pracę plastyczną. W tym dniu wszyscy ubrali się na niebiesko jednocząc się tym samym z dziećmi na całym świecie oraz z organizacją UNICEF. To był radosny dzień i duże święto w naszym przedszkolu.

Przygotowały: Elżbieta Omelianiuk, Aneta Jurczuk