20W piątek 11 października najmłodsze dzieci z grupy WRÓBELKI spotkały się ze starszymi SÓWKAMI, by razem świętować Dzień Drzewa.

Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki dowiedziały się jakie jest znaczenie drzew dla człowieka, zwierząt i przyrody. Zrozumiały, że należy je szanować, chronić i pielęgnować. Wiele emocji i radości dostarczyły dzieciom "leśne" konkurencje sportowe oraz ścieżka sensoryczna utworzona z leśnych zasobów: szyszek, kasztanów, kory, liści itp.

Po zabawach w sali przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego, aby wspólnie posadzić drzewko - miłorząb japoński, które niewątpliwie będzie ozdobą naszego ogrodu. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas sadzenia rośliny, było to dla nich nowe doświadczenie. Teraz będą miały możliwość zadbania o "swoje drzewko" i obserwowania jego wzrostu.

Na zakończenie przedszkolaki złożyły przysięgę, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ponieważ wiedzą jak bardzo są one ważne.

Podjęte w tym dniu działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie przedszkolaków młodszych i starszych we wspólnej nauce i zabawie.

Aneta Jurczuk, Elżbieta Omelianiuk, Monika Stepaniuk