284 października 2019 dzieci sześcioletnie z grupy SÓWEK z Przedszkola Nr 1 wraz z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Browsk. Celem wyprawy była bezpośrednia obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt i piękna jesiennej przyrody. Po przywitaniu się z pracownikami nadleśnictwa, dzieci przeszły do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, gdzie uczestniczyły w zajęciach z edukacji leśnej.

Najciekawszym punktem wycieczki był spacer do lasu ścieżką przyrodniczą nazwaną „Szlakiem orlika krzykliwego". Dzieci idąc i słuchając opowieści leśniczych zapoznawały się z wyglądem puszczy jesienią. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę, która kryła w sobie wiele ciekawych tajemnic. Spacerując odkryły min. sprytną "stołówkę" dzięciołów, pułapkę na głodne niedźwiedzie oraz zagadkowe borsucze dołki. Wiele emocji wzbudziły także tropy wilków znalezione na skraju lasu.

Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek na polance w pięknym otoczeniu ogromnych dębów szypułkowych .

To była bardzo ciekawa i wartościowa wycieczka. Bezpośredni kontakt z przyrodą przybliżył dzieciom leśny świat roślin i zwierząt.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Browsk za wspaniale spędzony czas.

Aneta Jurczuk, Elżbieta Omelianiuk