0920 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

W naszej placówce obchody święta odbyły się pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Przedszkolaka” bowiem bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne. Bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne. W ten dzień do przedszkola zaproszono przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy przeprowadzili niezwykle pożyteczną lekcję. Dzięki policjantom maluchy dowiedziały się, jak należy prawidłowo zachowywać się na przejściu dla pieszych i jakie zasady obowiązują przy przechodzeniu przez jezdnię. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy dzieci ze wszystkich grup wybrały się na skrzyżowanie, gdzie uczyły się jak prawidłowo korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy. Przed wejściem na pasy uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo i znowu w lewo. Następnie trzymając się za ręce, przechodziły w parach razem z policjantem na drugą stronę ulicy.

 

Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce za promowanie w naszym przedszkolu działań profilaktycznych i zaangażowanie podczas obchodów „Dnia Przedszkolaka”. Natomiast wszystkim dzieciom życzymy beztroskich, słonecznych dni, dużo radości i uśmiechu.

Jurczuk