02Na zaproszenie Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży dn. 17. 06.2019. grupa II „ Sikorki” po raz pierwszy pojechała na wycieczkę autokarową.

 

Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Przygoda z żubrem” zorganizowanych przez nowoczesny Instytut Badawczy Zwierząt. Wzięły udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Pocztówka z żubrem”. Obejrzały wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży. Wykonywały zakładki do książki z żubrem, grały w gry multimedialne i gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę o środowisku przyrodniczym. Na zakończenie dzieci zwiedzały rezerwat zwierząt podziwiając rysie, wilki, koniki typu tarpan i żubry. Dzieci pełne niezapomnianych wrażeń i emocji wsiadały do autobusu , który odwiózł ich do przedszkola. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni.

 

Opracowała Alla Suprun M.Nikonczuk