07Po raz pierwszy w długoletniej historii Przedszkola nr 1 w Hajnówce, 1 czerwca 2019 roku, miało miejsce wielkie Święto Rodziny na placu przedszkolnym z udziałem rodziców, dzieci, babć, dziadków i gościa specjalnego - Burmistrza Miasta Hajnówka pana Jerzego Siraka.

To wyjątkowe wydarzenie było też okazją do upamiętnienia obchodów 15. rocznicy przynależności Polski do Unii Europejskiej. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie już od urodzenia mogą się czuć obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej i obywatelami Unii Europejskiej. Dlatego też kolorami obowiązującymi na festynie były biel i czerwień oraz żółty i niebieski – barwy UE.

Przedszkolaki z entuzjazmem odśpiewały hymn Polski, a najstarsza grupa „Sówek” zaprezentowała hymn Unii Europejskiej „Odę do radości”. Podniosły nastrój dopełniły grupowe występy dzieci z każdej grupy będące podziękowaniem Rodzicom, a szczególnie Mamom za ich codzienny trud włożony w wychowanie swoich pociech. Atrakcji na festynie było mnóstwo, od malowania flag, tworzenia tęczowych kompozycji na folii, zabaw z chustą animacyjną, robienia ogromnych baniek mydlanych, przeciągania liny... po kulinarne – jedzenie pysznego bigosu, degustowanie przepysznej szarlotki i babeczek przygotowanych przez panie kucharki z przedszkolnej kuchni. Zabawa była wyśmienita, pogoda i humory dopisywały, a na zakończenie imprezy lody na patyku dopełniły przyjemności dzieciom w dniu ich święta. Festyn okazał się wspaniała okazją do bliższego poznania się rodziców i integracji całego środowiska przedszkolnego w ramach obchodów Święta rodziny i świąt patriotycznych.

Przedszkole Nr 1 w Hajnówce przystąpiło do realizacji wieloletniego programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 uzyskując pozwolenie na korzystanie z logo „Niepodległa” podczas wspólnego świętowania setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Dziękujemy Sponsorom tego pięknego, przedszkolnego przedsiewziecia, firmom: Emma Borowik, Michał Puc PSB Mrówka, REN, ELBOR, MANGO i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Hajnówka. Dziękujemy za słodkości i wsparcie naszej inicjatywy przez pana Burmistrza Jerzego Siraka.

Oprac. J.Ruszuk, M.Stepaniuk, A.Jurczuk, E.Omelianiuk