24Zuchy 30 GZ „Leśne Skrzaty” wzięły udział w obchodach święta patrona harcerzy i zuchów – św. Jerzego w Siemiatyczach dnia 11.05.2019r.

Do Siemiatycz pojechaliśmy autokarem wraz z harcerzami ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce. Przybyli tam przedstawiciele całego środowiska z Bielska Podlaskiego, Brańska, Siemiatycz i okolic. W programie imprezy była msza św. w kościele i modlitwa w cerkwi, uroczysty apel oraz gry terenowe, a na koniec ognisko, kiełbaski i słodkości. Celem imprezy była integracja środowisk harcerskich. Dzięki grze terenowej zwiedziliśmy ważniejsze miejsca w Siemiatyczach. Poruszaliśmy się pieszo, korzystając z mapy, gdzie były zaznaczone miejsca w których czekały na nas różne zadania. Odwiedziliśmy m.in. bibliotekę, zalew, fontannę, amfiteatr, pomniki sfinksów przy Starostwie Powiatowym oraz redakcję Głosu Siemiatycz, gdzie wydrukowano nam zdjęcie, które zrobiliśmy sobie podczas zwiedzania miasta. Największą atrakcją był zalew oraz fontanna. Zuchy spisały się dzielnie, nie narzekały na zmęczenie i inne dolegliwości, choć w nogach mieliśmy trochę kilometrów. Po drodze do miejsca ogniskowego zmoczył nas długo oczekiwany deszcz. Kiełbaski z ogniska i słodkości wynagrodziły wszystko. Zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów po całodziennej eskapadzie. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

dh phm Agnieszka Pieśluk