0910 maja starszaki z grup "Skowronki" i "Sówki" wybrały się na autokarową wycieczkę do Białowieży.

Celem podróży było zapoznanie z królem Puszczy oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego żubr jest naszym dobrem narodowym?" W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego dzieci uczestniczyły multimedialnych zajęciach edukacyjnych ukazujących historię żubra w Puszczy Białowieskiej, jego biologię oraz inne ciekawe informacje na temat tego największego ssaka lądowego Europy.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów BPN, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć na własne oczy prawdziwe żubry, koniki polskie typu tarpan, jelenie, łanie, rysie, a także prawdziwe wilki, które u niejednego dziecka wywołały dreszcze. Ostatnią atrakcją wycieczki była wesoła zabawa na nowocześnie wyposażonym placu zabaw na terenie Rezerwatu.

Aneta Jurczuk, Elżbieta Omelianiuk