0427 marca dzieci uczęszczające na zajęcia z dodatkowym językiem białoruskim reprezentowały nasze przedszkole na 44 Konkursie Zespołów Teatralnych w Białymstoku zorganizowanym przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne.

Zaprezentowały muzyczny spektakl teatralny w języku białoruskim pt. „Rzepka” oparty na ludowej bajce. Była to znakomita okazja do poszerzenia zainteresowań, wzmocnienia kreatywności, pewności siebie, koordynacji ruchowej i manualnej, a także rozwijania zdolności artystycznych. Doskonale przygotowane kreacje aktorskie, charakteryzacje, scenografia sprawiły, że wszystkie postacie wzbudziły niezapomniane emocje wśród publiczności i jury. Dzieci odegrały swoje role perfekcyjnie i otrzymały gromkie brawa. Ich profesjonalizm dostrzegło również jury przyznając Nagrodę Specjalną „Grand Prix”. Dzieci zostały także zauważone i docenione przez publiczność oraz specjalistów w dziedzinie teatru. Serdecznie gratulujemy małym aktorom życząc dalszych sukcesów!

 

Mirosława Nikonczuk, Volha Viluk, Alla Suprun