0912 marca 2019 roku w Przedszkolu Nr 1 w Hajnówce po raz pierwszy odbył się finał I edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu recytatorsko-plastycznego pod hasłem "Hu,hu, ha, nasza polska zima".

 

Organizatorki konkursu – nauczycielki: Ela Omelianiuk, Aneta Jurczuk i Monika Stepaniuk przy wsparciu pani dyrektor przedszkola Joanny Ruszuk, zaprosiły do udziału w tym wydarzeniu dzieci z wszystkich hajnowskich przedszkoli i z oddziału przedszkolnego z Dubin.

 

35 uczestników wykonało piękne prace plastyczne o zimie i wyrecytowało wiersze o śniegu, bałwankach, sankach...., autorstwa wybitnych polskich poetów. Były to wzruszające wspomnienia tegorocznej polskiej zimy, która pokazała swoje prawdziwe "białe" i mroźne oblicze. Jury konkursu w składzie z zaproszonych gości: pani kierownik Jolanty Stefaniuk i pań dyrektorek hajnowskich przedszkoli: pani Iwony Raszkiewicz, pani Doroty Durzyńskiej i pani Małgorzaty Saadoon, po pełnych emocji obradach ustaliło, że wszyscy uczestnicy zasługują na I miejsce. Dzieci otrzymały w nagrodę dyplomy i upominki, a cały finał uświetniły występy wychowanków Przedszkola Nr 1. Swoje talenty zaprezentowały 6-latki z grupy " Sówek" pod opieką pani Agnieszki Pieśluk i "Przebojowe dzieciaki" - tancerze z grupy pani Eli Prokopiuk. Konkurs był też świetną okazją do integracji hajnowskich placówek wychowania przedszkolnego. W ten wyjątkowy sposób uroczyście pożegnaliśmy zimę i niecierpliwie czekamy na ciepłą, zieloną wiosnę.

Opracowanie: J.Ruszuk