06W dniu 13.03.19r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje białoruskiego konkursu recytatorskiego „Rodnaje słowa”.

 

Nasze przedszkole reprezentowali: Anastazja Frankowska, Julia Jańczuk, Daria Karaś, Julia Romaniuk, Igor Bugwin, Jakub Biryłko, Szymon Stepaniuk i Patryk Zubrycki. Wszyscy recytowali wiersze białoruskich autorów. Wysoki poziom konkursu, co podkreślał dr Bazyl Siegień, był już widoczny podczas eliminacji powiatowych. Do przeglądu centralnego zakwalifikowało się czterech młodych deklamatorów: Anastazja Frankowska i Jakub Biryłko –zajmując I miejsce, Julia Romaniuk - II miejsce i Patryk Zubrycki – III miejsce. 22.03.19r. będą oni reprezentowali przedszkole na centralnych eliminacjach konkursu w Bielsku Podlaskim. Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie, a szczególnie osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mirosława Nikonczuk, Alla Suprun, Volga Viluk, Ewa Szymańska