23„Wróbelki”, „Sikorki”, „Jaskółki”, „Skowronki” i „Sówki” to nowe nazwy grup w Przedszkolu nr 1 w Hajnówce. Wiosenne przyloty ptaków to najlepszy czas do zainteresowania dzieci zwyczajami naszych skrzydlatych przyjaciół. 12 marca 2019 roku odbyły się uroczyste przedszkolne imieniny.

„Ptasie” dekoracje, przebrania dzieci, piosenki, pląsy i wiersze oraz spotkanie z ornitologiem Michałem Androsiukiem z Nadleśnictwa Browsk, nadały tej chwili wyjątkowy charakter. Pan Michał z wielką pasją w multimedialnej formie opowiedział o życiu ptasich bohaterów. Przedszkolaki bezbłędnie rozwiązywały zagadki o ptakach i naśladowały ich odgłosy. Kulminacyjnym momentem uroczystości były występy poszczególnych grup i wręczenie dzieciom tabliczek z nazwami przez panią dyrektor Joannę Ruszuk. To święto było też doskonałą okazją do zaproszenia dzieci i rodziców do korzystania z nowej strony internetowej Przedszkola Nr 1, którą można odwiedzać pod adresem: www.przedszkole1.hajnowka.pl.

 

Imieniny grup to wydarzenie, które bez wątpienia można uznać za historyczne w życiu społeczności przedszkolaków, rodziców i pracowników Przedszkola nr 1 w Hajnówce.

Joanna Ruszuk