08Dnia 14 stycznia 2019r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej odwiedziły gabinet dentystyczny.

Miła, sympatyczna pani doktor przypomniała dzieciom co ząbkom szkodzi, a co ząbki wzmacnia. Dzieci w zaciekawieniu oglądały narzędzia pracy stomatologa.  Pani doktor tłumaczyła w jaki sposób się je stosuje i do czego są używane. Znalazł się nawet przedszkolaczek – odważniaczek, który zajął miejsce na fotelu dentystycznym co pozwoliło pani Anecie zademonstrować sposób sprawdzania zębów.  Pani Aneta pokazała dzieciom prawidłowy sposób czyszczenia zębów, wspomniała również o stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej oraz nici dentystycznych. Aby nie zapomnieć o codziennym myciu zębów, każdy przedszkolak otrzymał w prezencie pastę i szczoteczkę do ich mycia. Myślę, że po tej wycieczce dzieci chętniej będą odwiedzały gabinet dentysty.

D. Bortniczuk