04Ksawier Kania – wychowanek Przedszkola Nr 1 w Hajnówce, otrzymał jedną z siedmiu równorzędnych Nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wymaluj Niepodległość” adresowanym do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

W konkursie wzięło udział ponad 850 uczestników, z których Ksawier, zdaniem jury konkursu, wykazując się talentem, pięknie „wymalował” pracę upamiętniającą odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Opiekę artystyczną małemu twórcy zapewniły nauczycielki A.Suprun i M.Nikonczuk. 4 grudnia 2018 roku, nagrodzony przedszkolak z "jedynki”, wziął udział w uroczystym podsumowaniu Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Wymaluj Niepodległość” połączonym z otwarciem wystawy i wręczeniem nagród w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Jest to też duże wyróżnienie dla całego przedszkola. Gratulujemy!

 J.Ruszuk