05Mikołajki to niewątpliwie czas obdarowywania i otrzymywania prezentów, to święto dzieci.

Przedszkolaki z grupy V z okazji Mikołajek odbyły 5 grudnia wycieczkę do Białegostoku. Tego dnia czekały na nie nie lada atrakcje. Pierwszą niespodzianką był udział w spektaklu w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki pt. ,,Królewna Śnieżka”. Dzieci obejrzały przepiękną, powszechnie znaną i w pewnym sensie okrutną baśń braci Grimm, która uczy nas wszystkich , dorosłych i dzieci, że tylko my razem możemy sprawić, żeby świat stał się lepszym miejscem. Była to podróż do królestwa próżności i do magicznego lasu, który potrafi odmienić każde serce. Po spektaklu dzieci ze smakiem zjadły drugie śniadanie i przejechały autokarem do Radia Białystok. Tam czekał już na nas dziadek Kuby – stróż radia oraz Pani Marzanna – specjalista do spraw promocji, która w niezwykle przyjazny i życzliwy sposób zapoznała dzieci z tajnikami pracy w radiu. Wszyscy pracownicy radia postarali się abyśmy czuli się tego dnia wyjątkowo. Dziękujemy serdecznie Pani Marzannie i dziadkowi oraz rodzicom Kuby za współorganizację wizyty w Radiu Białystok, a wszystkim pracownikom życzymy nieustającej satysfakcji ze swojej pracy oraz Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk